Aktualności

aktualnosci

6 czerwca z okazji obchodów Światowego Dnia bez Tytoniu, w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie realizacji trzech projektów prozdrowotnych:

1. „Czyste powietrze wokół nas” (przedszkola oraz oddziały przedszkolne)

2. „Nie pal przy mnie, proszę” (klasy 1-3)

3. „Znajdź właściwe rozwiązanie” (klasy 4-6 i gimnazja)

Inicjatorem ich była Państwowa Inspekcja Sanitarna wraz z Oddziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża. Pan Dyrektor Zbigniew Solak serdecznie powitał gości tj. Panie H. Knapik, H. Bielec, Z. Kuśnierz oraz Pana Lucjana Roberta Cerazy – Zastępcę Burmistrza Miasta Bochnia, którzy obejrzeli montaż słowno-muzyczny uczniów klas starszych o zachowaniach asertywnych oraz wpływie tytoniu na zdrowie, przygotowany przez Panią mgr Bożenę Pośleńską. W uroczystości wzięły udział dzieci i młodzież z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów powiatu bocheńskiego wraz z wychowawcami i rodzicami. Tłem dla całego występu były plakaty o tematyce antynikotynowej nagrodzone oraz wyróżnione w konkursach plastycznych, w których uczniowie naszej szkoły tj. Dawid Strojny (kl 6d) otrzymał wyróżnienie, a uczennica Natalia Styrna (kl 2b) zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. Uczniowie prac nagrodzonych oraz wyróżnionych w konkursach odebrali nagrody rzeczowe, które wręczył im Pan Lucjan Robert Cerazy reprezentujący Urząd Miasta w Bochni.