Aktualności

aktualnosci

zakon 2016

„Lato, ach lato, piękne, kwieciste,
Ileż ty wnosisz uroku wszelkiego!
Ciągną się strojnie sznury kłosiste,
Pachnie powabnie trawa nad rzeką (…)”.

Janka Kupała

23 czerwca 2017 r. uczniowie i nauczyciele wspólnie pożegnali rok szkolny. Na tę uroczystość przybyli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Bochnia – Pan Stefan Kolawiński, Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji-Pani Dorota Palej – Maliszczak, a także przedstawiciele Rady Rodziców – Pani Agnieszka Morawiec i Pan Robert Dzieża. Szóstoklasiści pod kierunkiem wychowawczyń: mgr Moniki Zapały, mgr Doroty Budzyn, mgr Anity Radeckiej oraz mgr Kingi Maj – Możdżeń przygotowali krótki montaż słowno – muzyczny. O piękną dekorację zadbała jak zawsze mgr Dorota Dobranowska, a wakacyjne melodie wybrała mgr Małgorzata Mrózek.

Żegnając się ze szkołą na ponad dwa miesiące, najstarsi uczniowie przekazali swoim młodszym kolegom kilka rad. Dotyczyły one tego, co zrobić, by wolne dni były nie tylko miłe, ale przede wszystkim bezpieczne. Do tych słów, w swoim krótkim przemówieniu odniósł się także Pan Burmistrz.

Wakacje to czas, kiedy wszyscy musimy porządnie wypocząć i naładować akumulatory, aby we wrześniu móc z chęcią wrócić do swoich obowiązków. Przed kończącymi teraz szóstą klasę uczniami stoi nie lada wyzwanie. W roku szkolnym 2017/2018 wkroczą bowiem w nową rzeczywistość, ale w znanym sobie dobrze środowisku i rozpoczną naukę w siódmej klasie. Nie mówią zatem naszej szkole „żegnaj”, a „do zobaczenia” i zachęcają do odpoczynku nucąc słowa piosenki:

„Już koniec kolego, już coś poza Tobą, przed Tobą znów droga otwarta. Niech oczy ciekawe i radosna młodość zapełniają ojczystą kartę. Weź ze sobą uśmiech na drogę, słońcem będzie w pochmurne dni. Weź na drogę naszą melodię (…)”. (AR)