Aktualności

aktualnosci

koleda

Tradycyjnie w okresie Bożego Narodzenia, w którym radujemy się z pamiątki narodzenia naszego Zbawiciela kolędnicy w kolorowych strojach, niosąc gwiazdę przemierzają ulice miasta, by przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich – również dla tych, którzy Go nie znają.

Już po raz dwudziesty piąty, po uroczystym rozesłaniu, które miało miejsce 06 stycznia w Bazylice św. Mikołaja, uczniowie z klas 1b, 5abc, 6abc i 7abcd tworząc rekordową liczbę 21 grup kolędniczych, prawie 110 uczniów z wielkim entuzjazmem włączyło się w to wielkie dzieło pomocy swoim rówieśnikom. W tym roku zebranymi ofiarami kolędnicy będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Boliwii, Czadu, Brazylii, Republiki Konga oraz Libanu i Syrii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim dzieciom i rodzicom za ich wrażliwość, poświęcenie i ogromne zaangażowanie.

Agnieszka Kołacz, Małgorzata Mrózek