Aktualności

aktualnosci

1160396002

25 stycznia dzieci z klasy I c i III a wraz ze swoimi wychowawcami były w Teatrze Ludowym w Krakowie na przedstawieniu pt. „Pyza na polskich dróżkach”. Spektakl opowiadał o wędrówkach rezolutnej i wesołej Pyzy, która uciekła ze stolnicy, żeby wędrować po Polsce.

Dzięki jej przygodom młodzi widzowie mogli podziwiać piękno ojczystego kraju. Mieli okazję poznać niektóre regiony Polski oraz ich tradycje, zwyczaje i sztukę ludową. Widowisko oparte na poemacie Hanny Januszewskiej i ludowych piosenkach, pochodzących z różnych regionów kraju, jest roztańczoną i rozśpiewaną lekcją polskiej geografii, historii i przyrody. Zrobiło ono duże wrażenie na małych widzach, którzy niezwykle żywiołowo reagowali na muzykę, włączali się do śpiewu znanych im piosenek. Widzowie podziwiali kolorowe stroje oraz ekspresyjny taniec w wykonaniu baletu Krakowskiej Akademii Tańca. Miłych wrażeń dostarczył też sympatyczny miś z Krupówek oraz krakowski Lajkonik, który galopując przez widownię uderzał wybrańców buławą.( R B.)