Aktualności

aktualnosci

koledamisyjna

Hasło wzięte z języka aymara, używanego w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat w języku polskim oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę".

30 grudnia już po raz dwudziesty szósty 19 grup Kolędników Misyjnych z klas 4a, 5c, 6a, 6b, 8a, 8b, 8c i 8d udało się na ulice do domów i mieszkań naszej parafii z tzw. kolędą misyjną, aby w tym roku pomóc swoim rówieśnikom w Republice Środkowoafrykańskiej, Republice Konga, Kamerunie, Czadzie, Rwandzie, Sudanie, Peru i Burundi.

Kolędnicy przychodzą też i po to, aby nam przypomnieć, że Chrystus narodził się dla wszystkich, również dla tych, którzy Go nie znają lub znają tylko powierzchownie. Dlatego pamiątkę, którą od nich otrzymaliśmy, potraktujmy jako symbol wdzięczności tych dzieci, które będą się cieszyć z naszej pomocy i dziękować Bogu za naszą wiarę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za ich wrażliwość, poświęcenie i ogromne zaangażowanie za to, że z kolędą i uśmiechem na twarzy, mimo niesprzyjającej pogody poszły by prosić o dar serca dla tych, których serce umiera z głodu chleba i Boga.

Agnieszka Kołacz
Małgorzata Mrózek