Sport

sport

pilka halowa

We wtorek 24 października 2017r. , na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Miejskie Zawody Sportowe w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, rozgrywane w ramach Igrzyska Dzieci.

Do zawodów swoje drużyny zgłosiły wszystkie bocheńskie szkoły podstawowe:

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni

Zawody rozegrano systemem "każdy z każdym" a chłopcy walczyli nie tylko o miano najlepszej drużyny ale również o awans do Zawodów Powiatowych, które odbędą się już w najbliższy piątek. Na awans mogły liczyć dwa najlepsze zespoły dlatego każdy miał duże szanse.

Biorąc pod uwagę , że piłka nożna jest ulubionym męskim sportem, chłopcy do tej rywalizacji podeszli bardzo poważnie i na parkiecie starali się być nie pokonani. Oczywiście nie zawsze się to udawało ale oprócz wyników liczą się też chęci, zapał i determinacja a tego odmówić chłopcom nie można było. Po bardzo zaciętych meczach najlepszą drużyną tych zawodów został zespół z PSP Nr 7 w Bochni, na miejscu II uplasowali się zawodnicy PSP Nr 2 w Bochni i to oni będą reprezentowali Miasto Bochnia na Zawodach Powiatowych. Miejsce III zajęli uczniowie PSP Nr 5 i PSP Nr 4 a na miejscu V znaleźli się chłopcy z PSP Nr 1 w Bochni.

SS 152

SS 153

 

W piątek 27 października 2017r., Hala Widowiskowo-Sportowa w Bochni gościła uczestników Zawodów Powiatowych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci.

Do zawodów zgłosiło się 10 drużyn - zwycięzcy eliminacji miejskich oraz gminnych:

 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionnej
 • Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
 • Publiczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce
 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni
 • Szkoła Podstawowa w Bytomsku
 • Szkoła Podstawowa w Stanisławicach Publiczna
 • Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej
 • Szkoła Podstawowa w Dziewinie
 • Publiczna Szkoła z Oddziałami Integracyjnymi Nr 2 w Bochni
 • Szkoła Podstawowa w Łapanowie

Zawody rozegrano z podziałem na dwie grupy, gdzie w każdej z grup grano systemem "każdy z każdym". Po eliminacjach grupowych zdobywcy miejsc I w każdej z grup rozgrywali mecz o miejsce I, a zdobywcy miejsc II mecz o miejsce III.

WYNIKI KOŃCOWE

 1. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 w Bochni - awans
 2. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamionnej
 3. Szkoła Podstawowa w Nowym Wiśniczu
 4. Publiczna Szkoła Podstawowa w Jodłówce
 5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Lipnicy Murowanej
  Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni
 6. Szkoła Podstawowa w Bytomsku
  Szkoła Podstawowa w Dziewinie
 7. Szkoła Podstawowa w Stanisławicach
  Szkoła Podstawowa w Łapanowie