Sport

sport

kosz dzk aga

We wtorek 6 lutego 2018r., na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Zawody Powiatowe w Koszykówce Dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do rywalizacji w tej dyscyplinie sportu swój udział zgłosiły szkoły (zwycięzcy eliminacji miejskich oraz gminnych):

  • Publiczne Gimnazjum w Łapanowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Bochni
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
  • Szkoła Podstawowa w Królówce

.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” a dziewczęta walczyły o miano Mistrzyń Powiatu ale również o awans do kolejnego etapu rozgrywek.

Po zaciętych spotkaniach, pełnych starań i emocji, najlepszą drużyną zostały dziewczęta PSP Nr 1 w Bochni, które uzyskały tym samym awans do Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się 28 lutego również na Parkiecie Hali Widowiskowo – Sportowej w Bochni.

Miejsce II wywalczyły uczennice PSP w Dąbrówce, miejsce III zajęły zawodniczki PG w Łapanowie, na miejscu IV uplasowały się dziewczęta SP w Królówce a na miejscu V znalazły się wychowanki PSP Nr 2 w Bochni.