Sport

sport

basketball

W poniedziałek 12 marca 2018r., na parkiecie Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni, odbyły się Zawody Powiatowe w Mini Koszykówce Dziewcząt, rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci Szkolnych. Do rywalizacji w tej dyscyplinie sportu swój udział zgłosiły szkoły

  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2 w Bochni
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Dąbrówce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Bochni
  • Zespół Szkół Gminnych – Szkoła Podstawowa w Bogucicach
  • Szkoła podstawowa w Kobylu

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” przy czym dziewczęta spędzały na parkiecie każdorazowo 2x 5 i 1 x 8 minut a walczyły nie tylko o miano Mistrzyń Powiatu ale również o awans do Półfinału Wojewódzkiego.

Po zaciętych meczach, najlepszą drużyną Powiatu Bocheńskiego zostały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kobylu, które zdobywając I miejsce tym samym uzyskały awans do Finału Rejonu – Półfinału Wojewódzkiego, który odbędzie się już 16 marca również w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bochni.

Miejsce II wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej w Dąbrówce, miejsce III zajęły zawodniczki PSP Nr 4 w Bochni, na miejscu IV uplasowały się dziewczęta PSP Nr 2 w Bochni a na miejscu V znalazły się wychowanki Szkoły Podstawowej w Bogucicach