Świetlica

SWIETLICA

 

school 916678 640

Dzieci ze świetlicy szkolnej przez cały tydzień brały udział w zajęciach poświęconych trudnej i odpowiedzialnej pracy nauczyciela  z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Zapoznały się z historią powstania Dnia Edukacji Narodowej, miały możliwość swobodnych wypowiedzi na temat pracy swoich wychowawców, czytały wiersze o różnych pracownikach szkoły. Podczas zajęć powstały portrety ulubionych nauczycieli. 

 

 

fall 2809845 640

 

„Na bocianich skrzydłach odfrunęło lato 

przyszła do nas jesień strojna i bogata. 

W sadach dojrzewają soczyste owoce 

Skropione deszczykiem malowane słońcem…”

 

Do naszej świetlicy  zawitała jesień.  W sali   pojawiły się ozdoby związane z jesienią, a na tablicach prace dzieci przedstawiające jeżyki w liściach, kwiaty jesienne, owoce  i warzywa. Wychowankowie  na podstawie prezentacji multimedialnej rozmawiali o darach jesieni. Aby  przyjrzeć się jesieni z bliska dzieci wychodziły   z Paniami na spacery do parku nazbierać piękne dary jesieni: kasztany, jarzębinę, różnokolorowe liście, oraz żołędzie. Ciepłe barwy liści oraz  zmiany zachodzące  w przyrodzie stanowiły inspirację do ciekawych prac plastycznych. Wykorzystując wiele technik, uczniowie wykonali, m.in.  grzyby, jesienne krajobrazy, leśne skrzaty, wiewiórki, wizerunki Pani Jesieni i wiele innych, które można podziwiać na naszych świetlicowych gazetkach. Uczniowie, w trakcie zajęć świetlicowych rozwiązywali krzyżówki oraz zagadki na temat ciekawostek ze świata przyrody . Zapraszamy do galerii zdjęć.

 

 

 

warsaw 1571808 640

 

Ostatni tydzień września w świetlicy został poświęcony tematyce pt.„Warszawa nasza stolica”. Nasi uczniowie  zdobyli  podstawowe informacje na temat naszego kraju, podczas spaceru wirtualnego. Dowiedzieli się m.in. jakie miasto jest stolicą naszego kraju oraz jak wyglądają nasze symbole narodowe (flaga, godło). Zadaniem każdego dziecka  było pokolorowane godła lub flagi Polski. Dzieci chętnie  wysłuchały legendy o „Warsie i Sawie ” oraz  rozmawiały  o baśniowych wątkach postaci występujących w legendzie. Starsi uczniowie   wypowiadali się na temat zabytków i charakterystycznych budynków stolicy a na zakończenie tematu wspólnie rozwiązywali krzyżówkę sprawdzającą zdobyte wiadomości . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

bowler 1295700 640

Uprzejmość na co dzień, życzliwość i szacunek okazywane innym ludziom oraz dobre maniery sprawiają, że żyje się lepiej i radośniej. Dlatego warto uczyć zasad 

savoir-vivre’u już najmłodszych lat.

To już wiedzą uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, którzy  wzięli udział w zajęciach pt.”Dobre wychowanie”. W ramach zajęć dzieci brały udział w dyskusji na temat dobrego wychowania, wysłuchały  opowiadań Grzegorza Kasdepke „Bon ton czyli  Savoir-vivre” a  także oglądały prezentacje multimedialną pt. „Z kulturą przy stole”.  Na zakończenie tygodnia uczniowie rozwiązywali rebusy, krzyżówki i zagadki o dobrym wychowaniu, które okazały się  znakomitym  sprawdzeniem wiedzy i znajomości  dobrych manier. 

Zapraszamy do galerii prac plastycznych :)

 

 

znaki

 

W pierwszym tygodniu nowego roku szkolnego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia związane z bezpieczeństwem dzieci w drodze do i ze szkoły. 
Pani Małgorzata w oparciu o opowiadanie pt" Jak Grześ przez ulice przechodził" oraz na podstawie prezentacji multimedialnej poruszyła następujące zagadnienia:
Jak należy poruszać się po jezdni oraz w jakich miejscach prawidłowo ją przekraczać.
Jak rozpoznawać znaki drogowe i jak się do nich stosować.
Jak zachować się w miejscach oczekiwania na autobus szkolny. Wychowawczyni zwróciła szczególną uwagę na bezpieczeństwo podczas wsiadania, wysiadania i jazdy w autobusie szkolnym.
Jak należy zachować się podczas drogi do szkoły gdy idziemy sami, a zaczepi nas obca osoba.
Jak trzeba zachować się gdy jesteśmy sami w domu, a ktoś zapuka do drzwi, bądź usłyszymy nieznajomy głos w słuchawce telefonu.
Jaka rolę odgrywają elementy odblaskowe podczas drogi do szkoły na ubraniach i plecakach. W szczególny sposób omówiono używanie odblasków po zmierzchu.
Na zakończenie każdej pogadanki, dzieci głośno przypomniały numery telefonów alarmowych, a także jak i kiedy można z nich skorzystać.
Na zakończenie zajęć uczniowie wykonywali prace plastyczne: ,,Bezpieczna droga do szkoły” oraz nauczyli się piosenki pt" Kolorowe światła".

Również w czasie zajęć wychowawcy omówili zasady poruszania się rowerem po drodze publicznej. Nauczyciele zwrócili szczególną uwagę na bezpieczną jazdę rowerem, jego wyposażenie, a także o obowiązkowym poruszaniu się po drodze z kartą rowerową. Na zakończenie tygodniowego tematu został zorganizowany Quiz na temat Znaków drogowych i wiedzy o bezpieczeństwie w drodze do szkoły .

Podkategorie